K aktuální situaci.

21.09.2020 22:15

Pokyny brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s aktuální situací pandemie COVID- 19

19.9.2020 - 19.10.2020

S platností od 19. září 2020 uděluje brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle pro                        věřící brněnské diecéze, kteří patří do některé z rizikových skupin, dispens od                         osobní účasti na nedělení bohoslužbě.

Také doporučuje všem, kteří mají jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, příp. zvýšenou teplotu,                                aby se chovali zodpovědně vůči druhým a zvážili svou osobní účast na bohoslužbě. To platí i pro kněze,                      ministranty a pomocníky při liturgii.

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví České republiky,                                                        platným  od  18. září 2020  od 18.00 hodin,  dále biskup Vojtěch Cikrle vyzývá                                                            duchovní správce farností  brněnské diecéze k dodržování  limitovaného počtu osob                                                              na  bohoslužbách a dalších akcích i k  dodržování hygienických předpisů, které se  dají                                             zjednodušeně označit jako „3R“ :   používání  roušek, dezinfekce rukou a bezpečné                                                      rozestupy.

V kostelích a kaplích má být z kropenek odstraněna svěcená voda a při bohoslužbách                                                   vynecháno  pozdravení pokoje. Svaté přijímání mají kněží podávat na ruku a dodržovat                                              přitom hygienická  opatření. Tam, kde je to  možné, doporučuje biskup Cikrle obnovit                                                      on-line přenosy bohoslužeb  pro ty,  kteří se z výše  uvedených  důvodů nemohou                                                     bohoslužby účastnit.

Závěrem biskup Vojtěch Cikrle vzkazuje: „Prosím, abychom všechna nařízení a omezení                                                     přijímali  jako  výraz ohleduplnosti a zodpovědnosti vůči druhým. A stejně jako na jaře,                                                     i nyní vám všem  děkuji za  trpělivost a zodpovědnost v nesení nejistoty, obav a strachu                                                druhých. A také o druhé.  Bůh nás provází  časem zkoušky, ve kterém zakoušíme křehkost                                                     světa, vlastní křehkost i křehkost  nebo pevnost mezilidských  vztahů. Možná proto,                                                      abychom si uvědomovali nejen úžasný dar života,  ale abychom s vděčností děkovali také                                                   za to, co jsme dosud brali jako naprosté samozřejmosti.  Prosím o vzájemnou modlitbu                                                     a ze srdce vám všem žehnám.

Šest R

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode